sdílení

01.05.2013, 23:25

Jindřichov poražen, Otice stoupají tabulkou vzhůru

TJ OTICE "A" - TJ Slezan JINDŘICHOV  3:1 (0:1)

Zápasový rytmus tzv. anglického týdne zatím naši fotbalisté zvládavají skvěle. Po remíze na půdě silné Olympie Bruntál si dnes vyšlápli na další přední celek v soutěži. A nebýt dvou zahozených penalt, mohl být rozdíl ve skóre ještě vyšší. Hosté sice měli z prvního poločasu jednobrankový náskok, ale další branky už přidat nedokázali. Naopak po přestávce se prosadil Tomáš Rezner s Frantou Smudou a jednou si soupeři srazili míč do vlastní sítě sami.

Z posledních tří zápasů tak mají Otice 7 bodů...

FK JAKARTOVICE - TJ JINDŘICHOV

0:3 (0:1)

Sestava Jakartovic:

Kučerka - Schreiber, Němec,Barták, Šimon - Martinka, Pekárek,Janech, Dominik - Lyko (58. Holub), Štalmach

K zápasu:

Utkání vedoucího týmu z posledním bylo vyrovnanější, než se předpokládalo a výsledek je pro domácí celek krutý. Celý první poločas byl favoritovi více než rovnocenným soupeřem. Prim hrály obrany obou týmů. Šancí moc nebylo a o výsledku první půle rozhodla chyba do té doby vynikajícího Kučerky, který do osudného okamžiku vychytal dvě velké šance hostí. Hosté zahrávali ve 40 minutě rohový kop na krátko, následoval centr na přední tyč a tam se nechal domácí brankář předskočit Boháčkem, který hlavou otevřel účet zápasu.

Zápas rozhodla první minuta druhého poločasu, kdy se po chybě Rostíka Schreibera na polovině hřiště dostal k míči Holčák a krásnou střelou do šibenice vsítil druhý gól. Po této brance se objevil ve hře domácích zmatek a zmar. Když už se zdálo, že se Jakartovice z nejhoršího dostávají, začal úřadovat hlavní rozhodčí Ondračka a poté se k němu přidal na lajně i jeho otec. Před třetí brankou byl faulován stoper domácích Barták, k míči se dostal Holčák a své sólo pohodlně zakončil brankou. Domácí od tohoto okamžiku hosty zatlačili, nastřelili dvě břevna, sudí je několikrát nesmyslně zastavili ve chvíli, kdy měli šanci zúročit výhodu. Odpustili hostům červenou kartu. Nemá cenu se ale na to vymlouvat, úroveň rozhodčích je v této třídě prostě strašná až  trapná, ale to je na jiný článek a na jiném místě. Vyhrál tým, který dokázal své šance využít a basta. Jakartovičtí hráči zaslouží pochvalu za bojovný výkon a velkou snahu.

TJ Slezan Jindřichov - FK Avízo Město Albrechtice 2:0

Velké okresní derby rozhodli rozhodčí a ne bohužel hráči na hřišti. Už změna asistenta hodinu před utkáním nasvědčovala, že domácí budou hnáni dopředu nejen svými diváky. Děkujeme našim fanouškům, kteří nás jeli podpořit a viděli naši útočnou snahu, která nepřinesla radost v podobě vstřelené branky. To co se nepodařilo nám, zvládli domácí. Po přehlédnutém jasném faulu na našeho brankáře zývala před domácím útočníkem prázdná branka a domácí vedli 1:0. Další hrubé ovlivnění zápasu ze strany rozhodčího bylo v 80. minutě. J. Burda se řítil sám na branku a dobíhající obránce ho držel za trenýrky. Všichni přihlížející tento přestupek viděli, až na hl. rozhodčího a jeho asistenta. Tento neodpískaný zákrok už náš hráč nevydržel přehlídnout a po slovní rozepři byl vyloučen. Naši se i v deseti snažili o vyrovnání a v nastaveném čase využil otevřené obrany domácí kapitán Holčák a uzavřel konečné skóre na 2:0.